Beyaz Yazı Tahtası

 

Yazı Tahtaları; renklerine, yüzey kalitesine ve çeşitlerine göre ayrılmaktadır. Yazı tahtalarını renklerine göre inceleyecek olursak; beyaz yüzey, siyah yüzey, yeşil yüzey, mavi yüzey olarak ayırabiliriz. Yazı tahtaları içerisinde kullanım kolaylığı ve pratikliği ile en çok tercih edilen yazı tahtası rengi beyaz yazı tahtasıdır.

 

Beyaz yazı tahtasının özelliklerini kısaca sıralayacak olursak:

 

Beyaz yazı tahtasına yazı tahtası kalemi (whiteboard marker) ile yazılmaktadır.

 

Yüzey materyali olarak laminat, manyetik ve emaye yazı tahtası olarak üretilmektedir.

 

Laminat beyaz yazı tahtası fiyat olarak en uygun modeldir. Yüzey parlak ve kolay yazılır cinstedir. Garanti süresi ise 2 yıldır.

 

Manyetik sac yüzey beyaz yazı tahtası ise fiyat uygunluğunda ikinci sırada yer almaktadır. Bu modelde de yüzey parlak ve kolay silinir cinstedir. Garanti süresi ise 2 yıldır.

 

Emaye yüzey beyaz yazı tahtası ise fiyat açısından en pahalı model olmakla birlikte, garanti süresi 25 ila 50 yıl arasında değişmektedir. Yüzeyi mat ve kolay silinir cinstendir. Mat / yarı mat beyaz yazı tahtası olarak ta adlandırılır. Projeksiyon yansıtmasına uygun olup, aparatı takıldığında akıllı tahta olarak ta kullanılabilmektedir. 

 

 

Modellere Göre Beyaz Yazı Tahtası 

 

 Beyaz yazı tahtaları modellere göre kullanım çeşitlerine göre sınıflandırılmaktadır. Aşağıdaki linklere tıklayarak ilgilendiğiniz beyaz yazı tahtası modellerini görebilirsiniz.