Ayaklı Yazı Tahtası Çeşitleri

 

Ayaklı Yazı Tahtası çeşitleri ayak yapılarına göre dörde ayrılmaktadır, bunlar;

 

Teleskopik Ayaklı Yazı Tahtası:

En çok satılan ayaklı yazı tahtası çeşididir. Teleskobik ayakları yazı tahtası çerçevesinin arkasında bulunan kanallara gizlenmiş olup, yazı tahtasının boyutunun ortalama 4/3 oranında uzunluğa sahiptir. Yazı tahtasının ayakları bu ölçülerde açılıp kapanabilmektedir. Laminat, manyetik ve emaye yüzeylerin hepsinden üretilebilmektedir. Yüzey renkleri olarak ise; beyaz yazı tahtası, siyah yazı tahtası, yeşil yazı tahtası, mavi yazı tahtası olarak sunulmaktadır.

 

Mobil Tekerlek Ayaklı Yazı Tahtası:

Bu yazı tahtası çeşidi yazı tahtasının farklı yerlerde kullanılması gereken durumlarda tercih edilmektedir. Altında tekerlekler olan ayakları, yazı tahtasının mobil olarak birçok yere götürülmesine imkân sağlamaktadır. Tek taraflı tekerlek ayaklı yazı tahtası ve çift taraf tekerlek ayaklı yazı tahtası olarak iki çeşidi mevcuttur. Laminat, manyetik ve emaye yüzeylerin hepsinden üretilebilmektedir. Yüzey renkleri olarak ise; beyaz yazı tahtası, siyah yazı tahtası, yeşil yazı tahtası, mavi yazı tahtası olarak sunulmaktadır.

 

Flipchart (Flipkart) Tekerlek Ayaklı Yazı Tahtası:

Yazı tahtası üzerinde flipchart (flipkart) kağıdı kullanmak isteyen kişiler için üretilmiş yazı tahtası modelidir. Tekerlek ayakları sayesinde istenilen yere sürüklenerek kolayca götürülebilmektedir. Boyu profil içerisindeki mil ile ortalama 30 cm kadar aşağı-yukarı doğru konumlandırılabilmektedir. Yazı tahtası yüzeyine yatay pozisyon verilebilmektedir.

 

Mobil Asansör Ayaklı Yazı Tahtası:

Asansör kombine yazı tahtasını tekerlek ayakları ile mobil hale getirmiş bir ara modeldir. Yazı tahtası yüzeyi yukarı-aşağı doğru hareket edebilmekte olup, istenilen yere kolaylıkla taşınabilmektedir.